Aselsan
Bilgiyi, güce ve güvene dönüştüren kuruluş

Yerleşkelerimiz

ASELSAN Macunköy Tesisleri

Macunköy Tesisleri 138.761 m²'si kapalı alan olmak üzere toplam 186.848 m²'lik alan üzerine kurulmuştur. Genel Müdürlük, Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri ve Ulaşım, Güvenlik, Enerji, Otomasyon ve Sağlık Sistemleri Sektör Başkanlıkları, ASELSAN Macunköy tesislerinde bulunmaktadır.

ASELSAN Akyurt Tesisleri

Akyurt Tesisleri 123.555 m²'si kapalı alan olmak üzere toplam 302.402 m²'lik alan üzerine kurulmuştur. Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik Sektör Başkanlığı, ASELSAN Akyurt tesislerinde bulunmaktadır.

ASELSAN Gölbaşı Tesisleri

Ankara Gölbaşı mevkiinde kurulmuş olan tesiste; kara, hava, deniz, uzay ve insansız platformlar için radar ve elektronik harp sistemlerine yönelik faaliyetler yürüten Radar ve Elektronik Harp Sistemleri Sektör Başkanlığı ve, Savunma Sistem Teknolojileri görev yapmaktadır. Tesis 195.992 m² kapalı olmak üzere toplam 665.802 m² alan üzerine kurulmuştur. İnşaatına 2013 yılında başlanan tesis, 2015 yılında törenle açılmıştır.

ASELSAN BOSB 

Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan yerleşke 28.536 m²'si kapalı alan olmak üzere toplam 381.730 m²'lik alan üzerine kurulmuştur. Savunma Sistem Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanlığına ait bazı birimler ile Ulaşım, Güvenlik, Enerji, Otomasyon ve Sağlık Sistemleri Sektör Başkanlığı’na ait olan bazı test sistemleri de bu yerleşkede bulunmaktadır.

Teknopark İstanbul

36.400 m²'si kapalı alan olmak üzere toplam 5.244 m²'lik alan üzerine kurulan bu yerleşkede Savunma Sistem Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanlığı,  Ulaşım, Güvenlik, Enerji, Otomasyon ve Sağlık Sistemleri Sektör Başkanlığı ve Radar ve Elektronik Harp Sistemleri Sektör Başkanlığı'na ait bazı birimler faaliyetlerini  yürütmektedir.

#ASELSAN takip edin

Aselsan Takip Et
Aselsan Aselsan

En zorlu koşullarda bile hedeften ayrılmamak onun doğasında var.


Aselsan Takip Et
Aselsan Aselsan

#SenGeleceksinDiye 🫵 biz hazırız🚀 Yarın kapılarını açacak #TEKNOFEST2023'te tüm katılımcılarımızı #ASELSAN ve @teknomacera stantlarına bekliyoruz.

Aselsan Takip Et
Aselsan Aselsan

ASELSAN'ın uzay sistemleri için ürettiği kart teknolojilerini keşfedin ➡️ bit.ly/40S8KLY


Aselsan Takip Et
Aselsan Aselsan
ASELSAN’ın ASLAN’ı! ASLAN İnsansız Kara Aracı, Türk ordusu ve emniyet güçlerine destek olmak için göreve hazır.

Aselsan Takip Et
Aselsan Aselsan

Savunmaya hizmet eden #kara araçları, #ASELSAN'ın üstün teknolojilerini taşır. Yıllardır gurur ve güvenle...