CHANTAGE 1990 yılında TOLGA İNCİ ve KIVANÇ KUTLUMUŞ (KIVANCH K) 'un bir araya gelmesiyle kuruldu. Birbirlerini tamamlayan müzik zevkleri, kısa sürede DJ'likten prodüktörlüğe  kadar uzanan geniş bir yelpazede müzik üretmelerini sağladı. New Wave, Indie, Punk, Brit POP, Synth POP, New Romantics türlerinin en sevilen coverlarından ve kendi bestelerinden oluşan repertuarları ile Antalya ve İstanbul'un önde gelen canlı müzik mekanlarında sahne almaya başladılar.  İkiliye zaman içinde aralarında Nevzat Doğansoy, Hakan Özer, Mert Koral, Nihat Ayar, Umut Çağlar, Ali Şaylan, Burak Kurumak, Kerem Çorbacıoğlu ve Deniz Güngör'ün de bulunduğu müzisyenlerin katılımı ile grubun canlı performansı da zenginleşmiş oldu. Kendi bestelerinden oluşan, henüz yayımlanmamış EP'nin 2006 yılında Depeche Mode tarafından beğenilmesi ile aynı yıl Temmuz ayında gerçekleşen Depeche Mode konserinde ön grup olarak Kuruçeşme Arena'da sahne aldılar.

1972’de İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Robert Kolej'de tamamladı. Boğaziçi MYO Elektronik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat bölümlerini bitirdi.

Lise arkadaşlarıyla “İleri Seviye Müzik” dersi için kurdukları “Space Time Continuum” adlı müzik grubu ile müzik dünyasına ilk adımını attı. Bu grupta önce klavyeci daha sonra da solist olarak yer aldı. Bir Almanya seyahati sırasında aldığı Depeche Mode plakları sayesinde okul partilerinde DJ’lik yapmaya başladı. 1990 yılında Büyükada Princess Hotel’de DJ olarak çalıştı. Yine aynı sene içinde Kıvanch K’la tanıştı ve Boğaziçi Üniversitesi’nde “Fourth Dimension” adlı grubu kurdular. İlk kez üniversitenin düzenlediği bahar festivalinde sahne aldılar. 1991 yılında, Antalya/Kemer'deki Starlight Disco'dan DJ'lik için davet aldığında, arkadaşı Kıvanç'ı da onunla gelmesi konusunda ikna etti. Önce yalnızca DJ'lik yapan ikili, birkaç ay sonra klüpte canlı müzik de yapmaya başladı. 1992 yılında, daha kolay telaffuz edilmesi ve birden fazla dilde anlamı olması nedeniyle, grubun isimini “Chantage” olarak değiştirdiler.

20 yıldır Chantage grubunda yer alan Tolga İnci, aynı zamanda özel bir şirkette Yazılım Danışmanı olarak çalışmaktadır.

6 yaşından beri klavye çalıp müzikle uğraşan Kıvanch K., 1982 yılında TRT İstanbul Radyosu Çocuk Korosuna girdi. Sadettin Öktenay'dan özel dersler alan Kıvanch K, 1990'da Tolga İnci ile birlikte Chantage grubunu kurarak profesyonel müzik hayatına ilk adımını attı. Chantage grubu ile Türkiye'nin farklı bölgelerinde konserler veren Kıvanch K, elektronik altyapılı dans müziğinin ülkemizdeki ilk temsilcilerinden biri olarak bu türü geniş bir kitleye sevdirmeyi başardı. 1992 yılında aranjörlüğe başlayan Kıvanch K çok kısa bir süre içinde Türk Pop müziğinin öncü isimleriyle çalışmaya başladı ve çok önemli sanatçıların albümlerinde besteci, aranjör ve prodüktör olarak yer aldı.

Türk müzik piyasasına "Remix" kavramını getiren ve Sezen Aksu'nun Rakkas parçasına yaptığı aranje ve remixle 7'den 70'e herkesi dans müziğiyle buluşturan Kıvanch K, Sezen Aksu, Candan Erçetin, Tarkan, Ajda Pekkan, Levent Yüksel, Asya, Yonca Evcimik, Nev, Rebel Moves, Reyhan Karaca, Ege, Yaşar, Umay, Emel gibi birçok önemli sanatçının albümlerine aranjör ve prodüktör olarak imza attı. 2000 yılında Akademi İstanbul'da "Music Synthesis" dersleri de veren Kıvanch K, Sezen Aksu'yla yaptığı uzun süreli işbirliği ve yarattığı onlarca hit'le Türk Müzik piyasasınına yön verme gibi önemli bir misyonu da sırtlamış oldu.

Sezen Aksu'yla yaptığı "Adı Menekşe" ve "Sarı Odalar" çalışmaları Buddha Bar ve Siddharta albümlerinde yer alan Kıvanch K'nın 300'den fazla düzenleme, beste ve remix çalışması bulunmaktadır.