6 yaşından beri klavye çalıp müzikle uğraşan Kıvanch K., 1982 yılında TRT İstanbul Radyosu Çocuk Korosuna girdi. Sadettin Öktenay'dan özel dersler alan Kıvanch K, 1990'da Tolga İnci ile birlikte Chantage grubunu kurarak profesyonel müzik hayatına ilk adımını attı. Chantage grubu ile Türkiye'nin farklı bölgelerinde konserler veren Kıvanch K, elektronik altyapılı dans müziğinin ülkemizdeki ilk temsilcilerinden biri olarak bu türü geniş bir kitleye sevdirmeyi başardı. 1992 yılında aranjörlüğe başlayan Kıvanch K çok kısa bir süre içinde Türk Pop müziğinin öncü isimleriyle çalışmaya başladı ve çok önemli sanatçıların albümlerinde besteci, aranjör ve prodüktör olarak yer aldı.

Türk müzik piyasasına "Remix" kavramını getiren ve Sezen Aksu'nun Rakkas parçasına yaptığı aranje ve remixle 7'den 70'e herkesi dans müziğiyle buluşturan Kıvanch K, Sezen Aksu, Candan Erçetin, Tarkan, Ajda Pekkan, Levent Yüksel, Asya, Yonca Evcimik, Nev, Rebel Moves, Reyhan Karaca, Ege, Yaşar, Umay, Emel gibi birçok önemli sanatçının albümlerine aranjör ve prodüktör olarak imza attı. 2000 yılında Akademi İstanbul'da "Music Synthesis" dersleri de veren Kıvanch K, Sezen Aksu'yla yaptığı uzun süreli işbirliği ve yarattığı onlarca hit'le Türk Müzik piyasasınına yön verme gibi önemli bir misyonu da sırtlamış oldu.

Sezen Aksu'yla yaptığı "Adı Menekşe" ve "Sarı Odalar" çalışmaları Buddha Bar ve Siddharta albümlerinde yer alan Kıvanch K'nın 300'den fazla düzenleme, beste ve remix çalışması bulunmaktadır.